Dostępność wystawy stałej
Dostępność wystawy „Widma” dla osób z niepełnosprawnością wzroku
Indywidualna wizyta lub oprowadzanie po wystawie
Materiały dotykowe do wystawy mogą zostać udostępnione przez obsługę wystawy podczas indywidualnej wizyty lub wykorzystane do oprowadzania z audiodeskrypcją na żywo w maksymalnie trzyosobowych grupach. Zarówno wizyta na wystawie, jak i oprowadzanie, są darmowe. Możemy również zapewnić asystenta (np. żeby odebrać Państwa z przystanku tramwajowego). Prosimy o kontakt z koordynatorką dostępności w celu ustalenia szczegółów wizyty.
Anna Rejowska rejowska@cricoteka.pl tel. 505 319 882 lub (12) 442 77 70 wewnętrzny 121 .
Zalecamy kontakt najpóźniej 2 dni przed wizytą.
Audiodeskrypcja i broszura do wystawy
Urządzenia do odtwarzania audiodeskrypcji można wypożyczyć w infodesku. Z audiodeskrypcją wystawy można zapoznać się także przed wizytą w Cricotece lub w jej trakcie na własnym urządzeniu (np. smartfonie lub odtwarzaczu mp3). Można ją pobrać tu: plik tekstowy | mp3
Broszura do wystawy jest dostępna w formacie PDF do pobrania: Tadeusz Kantor. Widma – Broszura
Dostępność wystawy jest częściowo ograniczona z uwagi na następujące okoliczności:
Poruszanie się po wystawie
Droga osoby zwiedzającej jest wyznaczona przez podest, którego środkiem biegnie linia prowadząca. Wysokość podestu to 17 cm, na początku znajduje się podjazd o łagodnym nachyleniu. Przez całą długość podestu biegnie linia prowadząca. Podest nie posiada dodatkowo barierek ani innych zabezpieczeń wyznaczających jego granice, dlatego zalecamy ostrożność. Na wystawie panuje półmrok, a przestrzeń dla zwiedzających nie jest wyraźnie oświetlona.
Obiekty dotykowe
Aktualnie obiekty dotykowe (tyflograficzna mapa wystawy oraz pomniejszone kopie obiektów, a także broszura do wystawy w brajlu) nie są ogólnodostępne. Można z nich skorzystać na życzenie po wcześniejszym zgłoszeniu do koordynatorki dostępności:
Anna Rejowska rejowska@cricoteka.pl tel. 505 319 882 lub (12) 442 77 70 wewnętrzny 121 .
Zalecamy kontakt 2 dni przed wizytą.
Dostępność wystawy dla osób posługujących się PJM oraz z niepełnosprawnością słuchu
Aktualne informacje o godzinach otwarcia można sprawdzić tutaj.
W całej przestrzeni wystawy są słyszalne dźwięki kapania wody oraz skrzypienia drewna. Projekcje wideo nie mają dźwięku.
Jeśli chcesz umówić się na oprowadzanie z przewodnikiem w PJM, przynajmniej tydzień wcześniej napisz mail lub SMS do koordynatorki dostępności:
Anna Rejowska rejowska@cricoteka.pl tel. 505 319 882
Dostępność wystawy dla osób o utrudnionym poruszaniu się oraz z niepełnosprawnością ruchu
Na wystawie można poruszać się tylko po podeście. Na podest prowadzi podjazd o łagodnym nachyleniu. Podest ma 17 cm wysokości i ok. 30 m długości, w paru miejscach zakręca. Podest nie posiada barierek ani innych zabezpieczeń wyznaczających jego granice. Zalecamy poruszanie się środkiem podestu.
W przestrzeni wystawy, na podeście, nie ma miejsc siedzących. Miejsca siedzące są dostępne przy wejściu na 3. piętro, w sali edukacyjnej.