Dwa eksperymentalne performensy audiowizualne włoskich artystów, które powstały z użyciem sztucznej inteligencji. Riccardo Giovinetto łącząc analityczny i twórczy potencjał technologii cyfrowej, splata  przeszłość z teraźniejszością i pokazuje, jak przy wsparciu AI klasyczna starożytność może być na nowo odczytywana w kontekście współczesnej kultury i technologii.

Touchy Toy Collective zwracają uwagę na rosnącą i niekontrolowaną dominację sztucznej inteligencji w życiu i sztuce, eksplorując zatarte granice między dziełami stworzonymi przez AI a ich twórcami oraz równowagę między algorytmiczną niezależnością a ludzką interwencją.


Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab odbywa się w Krakowie od 2012 roku, poprzez sztukę prezentuje stale zmieniający się wpływ technologii na społeczeństwo i środowisko. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Photon, której założyciele – Elwira Wojtunik i Popesz Csaba Láng – są również inicjatorami festiwalu.

Program festiwalu Patchlab koncentruje się co roku na potencjale twórczym ukrytym w maszynach, algorytmach, programowaniu i bazach danych, eksplorując kluczowe aktualnie zjawiska we współczesnej kulturze i sztuce cyfrowej, w tym VR (wirtualną rzeczywistość) / AR (rozszerzoną rzeczywistość) / XR (mieszana rzeczywistość), sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe, hacking i cyfrową tożsamość.

Program festiwalu znajdziesz tutaj.