W czasie ferii zimowych zapraszamy dzieci do twórczego spędzenia czasu w Cricotece. Tematem przewodnim każdego z turnusów półkolonii będzie poczta – żywo obecna w twórczości Tadeusza Kantora. Sprawdzimy, ile niespodzianek uda się zmieścić w kopercie.
Półkolonie odbywają się w dwóch turnusach – od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 17:00:
27-31 stycznia – dla dzieci w wieku 6-10 lat
3-7 lutego – dla dzieci w wieku 8-12 lat
Koszt udziału: 400 zł od dziecka (w cenie ubezpieczenie, drugie śniadanie oraz obiad).
Szczegółowe informacje i zapisy: edukacja@cricoteka.pl lub tel. (12) 442 77 70 wew. 107.
O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie jest równoznaczne z akceptacją warunków regulaminu.
27-31 stycznia – dla dzieci w wieku 6-10 lat
Do Cricoteki codziennie przychodzi nowy list z planem przygód na dany dzień. Może będzie to tworzenie dźwiękowych pocztówek, a może zrealizowanie wielkiego happeningu. Sprawdzimy, jak zbudować własne maszyny do przesyłania wiadomości. W planie dużo zabaw ruchowych, eksperymenty muzyczne i produkcja szalonych kolaży.
Prowadzenie:
Agnieszka Kolanowska – absolwentka logopedii, filologii polskiej i teatrologii, aktorka i instruktorka. Od 2009 roku związana z Teatrem Figur Kraków. Współpracuje z Fundacją Czerwone Noski – Klown w szpitalu. Na co dzień prowadzi zajęcia jako instruktorka teatralna w Klubie 303 w Nowej Hucie, w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży oraz w Cricotece.
Katarzyna Dziedzic – absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej, pedagożka związana z pedagogikami alternatywnymi, autorka warsztatów kreatywnych dla dzieci, instruktorka teatralna. Od 16 lat pracuje z dziećmi w różnym wieku. Jej zainteresowania krążą wokół pracy z emocjami, tworzenia przestrzeni, gdzie dziecko może poczuć się bezpieczne, gdzie uczy się bycia kreatywnym.
3-7 lutego – dla dzieci w wieku 8-12 lat
Listy pełne są tajemnic i niespodzianek. W trakcie ferii będziemy rozszyfrowywać wiadomości, wymyślać własne języki i szukać nowych sposobów przesyłania wiadomości. Sprawdzimy, jak działa telegraf i jakie tajemnice skrywa poczta. Opowiemy o tym, co widać w ciemności, korzystając z technik teatru cieni. Będziemy tworzyć własne piosenki, sprawdzając, jak schować je w kopercie.
Prowadzenie:
Aleksandra Denkowicz – studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Zduńskiej Woli, związana z Teatrem Figurki w Krakowie. Ma w domu skrzynię pełną niezwykłych instrumentów, a w sercu ogromną miłość do dźwięków. Podczas prowadzonych przez siebie zajęć angażuje dzieci w aktywne słuchanie muzyki, jej intepretowanie oraz twórcze przeżywanie. Zachęca do muzycznych improwizacji – głosem, ruchem lub z użyciem instrumentów muzycznych, które wykonuje wspólnie z dziećmi z przeróżnych materiałów. Przekłada muzykę na inne dziedziny sztuki, stawiając najmłodszym rozmaite wyzwania.
Mateusz Wróbel – instruktor teatralny, żongler, recytator, aktor, związany z działaniami animacyjnymi w Mostkach k. Skarżyska-Kamiennej. Absolwent animacji społeczno-kulturalnej na Uniwersytecie Jagiellońskim, kursu pedagogiki teatru „Pracownie 2012” w ramach programu Małopolskiego Instytutu Kultury „Dilettante – teatr w ruchu” oraz kursu „Istnienie w dłoni – animacja przedmiotu, kreacja i animacja marionetki ceramicznej i tradycyjnej”. Na stałe związany z Teatrem Figur, gdzie pracuje jako aktor i pedagog teatru.
Organizator: Cricoteka – Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
Dokumenty do pobrania:
Klauzula informacyjna dla rodziców uczestników półkolonii
Patronat medialny: